PODEJ RUKU PŘÍRODĚ
-pojď pomáhat přírodě

Autor myšlenky a jeho názor k této akci

Každý kdo přidá svou pomocnou ruku k dílu je totiž ten, jemuž bude jeho čin oplacen naprosto jedinečným pocitem. Škoda jen že ji musíme dělat a nelze se jí vyvarovat. Náš čas vyměřený pro život by měl být naplněn něčím co by mělo dávat smysl. Jestliže mnohým lidem dává smysl dělat věci které přírodě neprospějí tak my se snažíme o opak.

Každý totiž bez vyjímky by si měl uvědomovat, že jeho bezprostřední okolí i místa jemu blízká mu napomáhají k tomu aby se dokázal ze života radovat, ale i odpočinout si, relaxovat. Procházeje se lesními cestami si mnohdy jen člověk povzdechne „ ach jak je tady krásně“ je to tak!
Krásně je všude kde se člověk cítí jako by svobodný. V tu chvíli pak na něj nemohou ani pracovní záležitosti ani stresy. Kdyby se ale podíval kolem sebe tak zjistí, že co se týče záležitostí města, shon a problémy se mu vybaví ihned jakmile spatří na lesní cestě volně ležet PET láhve, obaly od nejrůznějších jídel a takhle by jsme mohli pokračovat donekonečna.


Proč nemít čisté lesy, proč nemít čistší mysl a hlavně proč nemít čistší a lehčí srdce. S čistým srdcem se přeci žije jenom nejlépe. To co cítíme, je tím, čím žijeme.


Je jen na nás, jak se zachováme...

    Proběhnuté akce v projektu Podej ruku přírodě:
  • 11. 10. 2008 - úklid tras v okolí Šumperka (Koliba, Tulinka, Kokeš..)
  • 2. 5. 2009 - úklid tras kolem Červenohorského sedla do Koutů nad Desnou
  • červenec 2009 - Letní tábor oddílu T.O.Kamarádi - úklid tras na Návrší a část hřebenů kolem Králického Sněžníku
"OTEC AKCE"
Arrow Image

Miroslav Ač - Drahoš

,,To co cítíme, je tím, čím žijeme."
Mira Ač

více

Názory
Arrow Image
Téčko - Tomáš Tunis
Akce, při níž člověk porozumí přírodě a jejímu vztahu s člověkem, uvědomí si jak by se k ní měl chvat, odpočine si od civilizačního stresu a pobaví s podobně smýšlejícími přírodu milujícími lidmi.

Erika Tajmrová
I příroda potřebuje pomoct a tak ji podáváme ruku...